• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека
  • Літературна вітальня «Золоте серце і золоте перо Венедикта Комаровського»

02 жовтня до літературної вітальні «Золоте серце і золоте перо Венедикта Комаровського» учні 5-Б і 11 класів (учитель української мови та літератури, класний керівник Козир Людмила Миколаївна) та завідуюча бібліотекою Топчій Валентина Миколаївна запросили гостей ушанувати пам’ять знакової особистості Нововоронцовщини Венедикта Комаровського».

17-го вересня відзначив би свій восьмидесятирічний ювілей висококласний журналіст, талановитий поет, натураліст – любитель, ерудит - Венедикт Комаровський. Як незакінчена красива лірична пісня обірвалося його життя на злеті.

Учні 11 класу- літературознавець ( Олександра Кріпак) і біограф (Альона Заглинська) познайомили присутніх із життєвим і творчим шляхом поета рідного краю.

Зусиллями директора краєзнавчого музею Валентини Тартиці та бібліотекаря комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» Наталі Сисенко було видано збірку його поетичних творів «Я вірю» і подаровано родині.

Н.О. Сисенко – підготувала оригінальну презентацію творчого доробку поета і майстерно прочитала гумористичний повчальний вірш «Як видоїти бджолу» . Естафету підхопили і випускники, які виразно декламували вірші про війну ( Вікторія Сахарнадська - «Портрет на стіні» ) і про вибір людини ( Роман Шуляр - «Сліди»).

Обіймаючи високу посаду – редактор газети «Ленінський шлях» ( «Вісті»), В.Г.Комаровський і своє вагоме слово казав на шпальтах газети. Про це повідомила завідувач архівного сектору Нововоронцовської районної державної адміністрації Ольга Матвієнко .

У силу зайнятості службовими та громадськими справами, виховував Венедикт Григорович своїх дітей ще і листом, і віршем. Цьому питанню присвячений цикл поезії «Дід Пилип-Нетудивлип». Ці повчання довірили читати хлопцям- п’ятикласникам. М. Доценко, С. Кислиця, О Ткачук, І. Амелін, О. Шулежко, В. Ярков, К. Галушко-ввійшли в образ і устами діда Пилипа наставляли присутніх.

На зустріч із творчістю поета Нововоронцовщини була звичайно ж запрошена і дружина, і муза - Марія Андріївна Комаровська. Маленькі чомучки ( Д. Козицька) взяли у неї інтерв’ю. Учнів цікавили методи виховання та дозвілля родини Комаровських .

Підсумовуючи, школярі зробили висновок, що В. Г. Комаровський мав «золоте серце і золоте перо», подякували дружині за вірну пам’ять про Венедикта Григоровича, побажали міцного здоров’я і пообіцяли прочитати збірку «Я вірю».

/Files/images/bbloteka/komarovskiy/DSCN0167.JPG/Files/images/bbloteka/komarovskiy/DSCN0171.JPG/Files/images/bbloteka/komarovskiy/DSCN0179.JPG/Files/images/bbloteka/komarovskiy/DSCN0191.JPG/Files/images/bbloteka/komarovskiy/DSCN0197.JPG/Files/images/bbloteka/komarovskiy/DSCN0207.JPG/Files/images/bbloteka/komarovskiy/DSCN0213.JPG/Files/images/bbloteka/komarovskiy/DSCN0214.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 157

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.